Wyświetlanie 1–12 z 184 wyników

Broszura „Profilaktyka z Wiewiórką Sonią”

2,00 

Odsłona materiałów "Profilaktyka z Wiewiórką Sonią" skierowana do dzieci i młodzieży zwraca uwagę na coraz powszechniejszy problem uzależnień od substancji psychoaktywnych, takich jak alkoholizm, nikotynizm oraz narkomania. Ulotka w graficznej, przystępnej dla młodych odbiorców formie wyjaśnia, czym jest uzależnienie, jakie mogą być jego rodzaje, a także obrazuje ich wpływ na organizm człowieka. Uczy i kształtuje asertywną postawę w przypadku zetknięcia się z tego typu substancjami oraz sposoby radzenia sobie w sytuacjach ryzykownych. Ulotka wskazuje również miejsca oferujące pomoc w tym zakresie, uwzględniając Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, Ogólnopolski Telefon Zaufania "Uzależnienia" oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Broszura Hejt i Mowa Nienawiści – Powiedz Stop! (Dorośli)

2,00 


Rodzice
Broszura skierowana do osób dorosłych ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że problem hejtu
i mowy nienawiści nie dotyczy wyłącznie młodych ludzi. Materiał tłumaczy różnice między hejtem a mową nienawiści, wyjaśnia mechanizm ich używania oraz przedstawia statystyki globalne. Mieszkańcy mają możliwość dowiedzenia się, jakie są skutki doznawania omawianych zjawisk oraz co robić, by bronić siebie i innych. W Broszurze znaleźć można dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych

Broszura Hejt i Mowa Nienawiści – Powiedz Stop! (Młodzież)

2,00 
Wraz z rozwojem technologicznym i coraz częstszym korzystaniem z Internetu przez dzieci i młodzież przybrało na sile zjawisko hejtu i mowy nienawiści. Broszura kierowana do dzieci i młodzieży ma na celu przedstawienie czym są omawiane zjawiska, co je łączy oraz jakie są ich przyczyny i konsekwencje. Materiał przedstawia różnice pomiędzy hejtem a krytyką bazując na konkretnym przykładzie. Młodzi ludzie znajdą w broszurze wskazówki co robić, gdy padną ofiarą hejtu oraz jak reagować, gdy ktoś z ich środowiska ma problem. W broszurze znaleźć można dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.

Broszura Narkotyki

37,79 
Broszura skierowana jest do nauczycieli pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą. W broszurze został przedstawiony problem używania środków psychoaktywnych oraz ukazane konsekwencje ich stosowania. Nauczyciele znajdą w niej również wskazówki dotyczące postępowania w przypadku podejrzenia, iż uczeń eksperymentuje ze środkami psychoaktywnymi.

Broszura Standardy Ochrony Małoletnich

2,00 
Broszura skierowana jest do wszystkich instytucji, placówek oraz podmiotów zajmujących się pracą z dziećmi. Wskazuje najważniejsze cele wprowadzania standardów ochrony

Broszura: „Narkotyki kradną życie, nie daj się wciągnać!” (Dorośli)

2,00 

Broszura adresowana do osób dorosłych przedstawia negatywne konsekwencje ich zażywania zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego oraz modele używania substancji psychoaktywnych. Zawiera informacje dotyczące sposobów udzielania pomocy w przypadku zatrucia narkotykami oraz informuje o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem, handlem, udzielaniem narkotyków lub nakłanianiem do ich zażywania. W broszurze zamieszczone zostały również numery kontaktowe, gdzie osoby uzależnione mogą uzyskać pomoc i wsparcie.

Broszura: „Bieg po zdrowie w mieście Kolorowe” Bajkowa Profilaktyka – Papierosy

2,00 

Broszura profilaktyczna kierowana do najmłodszych. Opracowana w formie obrazkowej historyjki z dialogami, dzięki czemu w przystępny i ciekawy sposób wprowadza odbiorcę w świat bohaterów- Zajączka Milo i Kota Felka, których zaczynają przyciągać używki. Odbiorcy poznają konsekwencje stosowania nikotyny dla zdrowa i życia, oraz poznają podstawy asertywnej odmowy. Historia przedstawiona w broszura jest doskonałym sposobem na przeprowadzenie pierwszych rozmów profilaktycznych. 

 

Broszura: Na kłopoty….Asystent Rodziny

25,20 

Broszura profilaktyczna z serii materiałów promujących funkcję asystenta rodziny. Dedykowana przedstawicielom służb społecznych jako propozycja narzędzia przybliżającego rolę asystentów rodziny w przezwyciężaniu trudności opiekuńczo-wychowawczych, z którymi mogą borykać się rodziny. Szeroko, w przystępnej formie wyjaśnia sens i sposób pracy asystenta z rodziną. Podkreśla decyzyjność rodziny w każdym kroku ku ustabilizowaniu jej sytuacji. Poprzez wskazanie licznych przykładów z życia oswaja możliwość przyjęcia zewnętrznej pomocy, jako sposobu na zachowanie spójności i dobrostanu rodzin.

Broszura: Profilaktyka stosowania energy drinków (Młodzież)

2,00 

Materiały kierowane do młodzieży, nastawione na promowanie zdrowego stylu życia poprzez eliminację energy drinków z codziennej diety. Przekaz opiera się na ukazaniu kontrastu pomiędzy krótkotrwałością efektu jaki uzyskuje się po zastosowaniu drinka a odległymi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi wynikającymi z jego używania, jak np. nadciśnienie, cukrzyca. Odbiorcy pozyskują wiedzę na temat zdrowych alternatyw oraz źródeł poszukiwania pomocy i wsparcia, kiedy energy drinki stają się przedmiotem ich uzależnienia. 

Broszura: : Alkohol Wybierz Życie (Pedagodzy)

2,00 

Broszura adresowana jest do rodziców i pedagogów szkolnych. Czytelnicy odnajdą w jej treści informacje dotyczące, jak reagować w sytuacji, gdy dziecko będzie pod wpływem alkoholu oraz jak kształtować postawy młodych osób względem alkoholu.

Broszura: „Bezpieczeństwo dzieci na drodze”

2,00 

 

Broszura przedstawia główne zasady bezpieczeństwa na drodze skierowane do najmłodszych, aby prawidłowo przygotować dzieci do uczestnictwa w ruchu drogowym. Zawiera wskazówki, które pomogą bezpiecznie poruszać się po drodze na pieszo i na rowerze. Broszura wyjaśnia również, jak działa sygnalizacja świetlna.

Broszura: „Uzależnienia Behawioralne – Bądź Niezależny” (Dla dzieci i młodzieży)

2,00 

Uzależnienia behawioralne związane są z niekontrolowanym wykonywaniem czynności i stanowią poważny oraz pogłębiający się problem wśród lokalnych społeczności. Dzięki tej broszurze dzieci i młodzież dowiedzą się nie tylko tego, czym są uzależnienia behawioralne oraz jakie wyróżniamy ich rodzaje, ale także gdzie szukać wsparcia w razie problemów związanych z tymi uzależnieniami. Niniejszy materiał profilaktyczny wzbogacony jest również o quiz, dzięki któremu dzieci będą mogły sprawdzić, czy doświadczają FOMO - lęku przed odłączeniem.