Dorośli
Broszura Narkotyki
Broszura Standardy Ochrony Małoletnich
Broszura: Na kłopoty….Asystent Rodziny
Broszura profilaktyczna z serii materiałów promujących funkcję asystenta rodziny. Dedykowana przedstawicielom służb społecznych jako propozycja narzędzia przybliżającego rolę asystentów rodziny w przezwyciężaniu trudności opiekuńczo-wychowawczych, z którymi mogą borykać się rodziny. Szeroko, w przystępnej formie wyjaśnia sens i sposób pracy asystenta z rodziną. Podkreśla decyzyjność rodziny w każdym kroku ku ustabilizowaniu jej sytuacji. Poprzez wskazanie licznych przykładów z życia oswaja możliwość przyjęcia zewnętrznej pomocy, jako sposobu na zachowanie spójności i dobrostanu rodzin.
Broszura: Depresja (Dorośli)
Broszura skierowana do rodziców i dorosłych mieszkańców, która informuje czym jest depresja, jakie są jej objawy oraz czym równi się ona od chwilowego spadku nastroju. Dzięki broszurze odbiorcy dowiedzą się jaka jest skala zachorowań na depresję zarówno w Polsce, jak i na świecie, jakich rad nie udzielać osobom chorującym na depresję oraz jak rozpoznać depresję u swojego dziecka. Odbiorcy po zapoznaniu się z treścią broszury dowiedzą się także, gdzie szukać pomocy, zarówno dla siebie, jak i dla swojego dziecka.
Broszura: E-papierosy (Dorośli)
Palenie e-papierosów w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej powszechne, ale pojawia się również coraz więcej badań pokazujących, że może nieść za sobą poważne problemy zdrowotne oraz uzależnienie. Broszura kierowana jest do osób dorosłych, a jej zadaniem jest przede wszystkim uświadomienie im tego, że wbrew panującej powszechnie opinii, palenie e-papierosów jest dla zdrowia szkodliwe. Broszura zawiera informacje co znajduje się w e-papierosach, jakie są konsekwencje ich palenia oraz prezentuje fakty i mity na temat palenia elektronicznych papierosów.
Broszura: Emocje
Broszura jest dedykowana osobom dorosłym - rodzicom, pedagogom, a także innym osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą. Przedstawia wskazówki i rady dotyczące rozmawiania z dziećmi o towarzyszących im emocjach i uczuciach - zarówno o czym należy pamiętać oraz jakich błędów nie popełniać. Celem broszury jest uświadomienie i wskazanie efektywnych sposobów opanowania emocji i rozładowania napięcia u dzieci i młodzieży
Broszura: Fonoholizm Dorośli
Fonoholizm to uzależnienie od telefonu komórkowego, które w ostatnim czasie stanowi poważny oraz pogłębiający się problem dotykający coraz większą grupę osób bez względu na wiek. Dzięki tej broszurze dorośli dowiedzą się nie tylko tego, czym jest fonoholizm, jak rozpoznać uzależnienie oraz jak sobie z nim radzić, ale także gdzie szukać pomocy i wsparcia w zachowaniu równowagi pomiędzy życiem wirtualnym, a realnym.
Broszura: Gry hazardowe nie czarują (Pedagodzy)
Broszura jest kierowana do pedagogów i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, jej nadrzędnym celem jest profilaktyka uzależnienia od gier hazardowych. Odbiorcy dostają informacje z konkretnymi działaniami mającymi na celu profilaktykę uzależnienia od gier hazardowych i obserwacji sygnałów ostrzegawczych. Prezentuje fakty i mity na temat gier hazardowych oraz informacje na temat miejsc, gdzie można uzyskać wsparcie w sytuacji kryzysowej.
Broszura: Hejt i mowa nienawiści (Mieszkańcy)
Broszura skierowana do osób dorosłych ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że problem hejtu
i mowy nienawiści nie dotyczy wyłącznie młodych ludzi. Materiał tłumaczy różnice między hejtem a mową nienawiści, wyjaśnia mechanizm ich używania oraz przedstawia statystyki globalne. Mieszkańcy mają możliwość dowiedzenia się, jakie są skutki doznawania omawianych zjawisk oraz co robić, by bronić siebie i innych. W Broszurze znaleźć można dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych
Broszura: Media (Pedagodzy)
Broszura skierowana jest do pedagogów, a jej nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi osób pracujących z dziećmi na problem nadmiernego korzystania młodych ludzi z nowych mediów, czyli różnych form komunikacji elektronicznej możliwych przy użyciu technologii komputerowej. Broszura zawiera informacje co robić w przypadku dostrzeżenia problemu uzależnienia od urządzeń elektronicznych wśród uczniów, na jakie symptomy tego problemu zwracać uwagę oraz co może zrobić szkoła, aby chronić młodych użytkowników cyfrowych technologii. Oprócz zagrożeń, które niesie za sobą intensywne korzystanie z nowych mediów, broszura przedstawia również pozytywne aspekty wykorzystania ich w procesie edukacji.
Broszura: Media (Rodzice)
Broszura adresowana jest do rodziców/opiekunów i ma na cele uświadomienie im zagrożeń idących za niekontrolowanym i nadmiernym korzystaniem przez ich dzieci z urządzeń elektronicznych. Informacje zawarte w broszurze dostarczą jej odbiorcy wiedzę na temat negatywnych konsekwencji nadmiernego korzystania przez młodych ludzi z nowych mediów, symptomów uzależnienia oraz zasad, które rodzice/opiekunowie powinny wcielić w życie, aby zapobiec wystąpieniu problemów związanych ze zbyt częstym i długotrwałym korzystaniem
z urządzeń elektronicznych przez ich dzieci.
Broszura: Media Cyfrowe (Rodzice)
Broszura skierowana jest do rodziców uczniów, którzy w wyniku pandemii COVID-19 realizują obowiązek szkolny poprzez naukę zdalną. W broszurze została poruszona tematyka uzależnienia od mediów cyfrowych, czyli objawów jakie świadczą o uzależnieniu, jak również skutków z nim związanych. Rodzice poznają alternatywne formy spędzania wolnego czasu przez dzieci, jak również integrującego rodzinę.