Broszura adresowana jest do pracowników placówek oświatowych i ma na celu uświadomienie jak ważne jest reagowanie w przypadku występowania podejrzenia, że dziecko doświadcza przemocy w swoim domu. Broszura zawiera informacje na temat ogólnopolskich statystyk dotyczących przemocy w rodzinie oraz objawów występowania przemocy wobec dziecka. Ponadto czytelnicy dowiedzą się dzięki tej broszurze, jak zachować się i co robić jeśli istnieje podejrzenie występowania przemocy w rodzinie u wychowanka.
Broszura: Nie Bądź Obojętny – Reaguj (Pedagodzy)
2,00 zł
Broszura adresowana jest do pracowników placówek oświatowych i ma na celu uświadomienie jak ważne jest reagowanie w przypadku występowania podejrzenia, że dziecko doświadcza przemocy w swoim domu. Broszura zawiera informacje na temat ogólnopolskich statystyk dotyczących przemocy w rodzinie oraz objawów występowania przemocy wobec dziecka. Ponadto czytelnicy dowiedzą się dzięki tej broszurze, jak zachować się i co robić jeśli istnieje podejrzenie występowania przemocy w rodzinie u wychowanka.
Brak w magazynie
Podobne produkty
Broszura: Samobójstwo (Mieszkańcy)
Broszura kierowana jest do pedagogów, nauczycieli i rodziców dzieci i młodzieży. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na niepozorność i jednocześnie niebezpieczeństwo wynikające
z hejtu i mowy nienawiści. W broszurze znajdują się informację na co szczególnie należy zwracać uwagę w zachowaniu dziecka, jakie są przyczyny stosowania hejtu i mowy nienawiści,
co motywuje sprawcę oraz jak reagować w sytuacji problemowej – zarówno w odniesieniu do ofiary, jak i sprawcy. W broszurze znaleźć można dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.
Broszura: Samobójstwo (Pedagodzy)
Broszura kierowana jest do pedagogów, nauczycieli i rodziców dzieci i młodzieży. Jej głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na fakt, że samobójstwo jest końcowym efektem procesu samobójczego, w związku z czym reagować należy widząc pierwsze niepokojące objawy. Broszura przedstawia globalną i krajową skalę problemu wśród ludzi młodych, ukazuje wewnętrzne
i zewnętrzne czynniki ryzyka oraz sygnały zagrożenia. W broszurze znaleźć można konkretne działania i reakcję na niepokojące oznaki oraz dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.
Plakaty: Samobójstwo (Pedagodzy)
Pedagodzy, nauczyciele i rodzice spędzając wiele czasu z dziećmi i młodzieżą często są pierwszymi osobami, które zauważają zmiany w zachowaniu ucznia. W związku z tym na nich spoczywa odpowiedzialność podjęcia działań mających na celu poprawę stanu dziecka. Nadrzędnym celem plakatu kierowanego do pracowników oświaty i rodziców jest zwrócenie uwagi na to, że choć samobójstwo może trwać kilka sekund proces samobójczy może trwać kilka lat i wymaga reakcji od pierwszych sygnałów zagrożenia. Plakat zawiera dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.
Plakat: Hejt i mowa nienawiści (Pedagodzy)
Plakat kierowany do rodziców i pedagogów przedstawia konkretne działania, które należy podjąć widząc niepokojące oznaki wśród dzieci i młodzieży. Zwraca uwagę na wyjątkowe niebezpieczeństwo związane z doznawaniem hejtu, który doprowadzić może do ciężkiej depresji i samobójstwa. Plakat zawiera dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.
Plakat: Samobójstwo (Mieszkańcy)
Zjawisko samobójstwa nie dotyka wyłącznie osób młodych – równie zagrożone są osoby dorosłe, niezależnie od swojego statusu materialnego, cywilnego, wyznania, czy przekonań życiowych. Głównym celem plakatu jest zwrócenie uwagi na neutralność zjawiska samobójstwa, które dotyczyć może absolutnie każdego z nas. Plakat skierowany jest do dorosłych mieszkańców, a jego zadaniem jest przedstawienie odbiorcom konkretnych działań, które mogą podjąć w razie problemów emocjonalnych oraz w sytuacji, gdy ktoś z ich środowiska potrzebuje pomocy.
Zawieszka na butelkę: Alkohol NIE dla nieletnich
Obowiązkiem osób sprzedających napoje alkoholowe, jest przestrzeganie zakazu sprzedaży nieletnim przez cały rok. W okresie wakacyjnym zadanie to ulega utrudnieniu, ze względu na obserwowane nasilenie bezpośrednich prób zakupu przez dzieci i młodzież, jak również pomysłowych pośrednich (np. poprzez charakteryzację, delegowanie starszych kolegów) sposobów pozyskania alkoholu. Materiały z tej części pakietu przypomną sprzedawcom ich profilaktyczną rolę, odwołując się do możliwych konsekwencji prawnych i społecznych zdopingują do kontroli dokumentów potwierdzających wiek osób budzących ich podejrzenia oraz uwrażliwią na sytuacje pozyskania alkoholu przy udziale osób trzecich.
Plakat: Samobójstwo (Młodzież)
Problem samobójstw wśród dzieci i młodzieży staje się coraz bardziej popularny, a w przeciągu minionych lat znacząco wzrasta odsetek młodych osób próbujących odebrać sobie życie. Plakat skierowany jest do młodych osób, a jego nadrzędnym celem jest przedstawienie odbiorcom konkretnych działań, które mogą podjąć w razie problemów emocjonalnych oraz w sytuacji,
gdy ktoś z ich środowiska potrzebuje pomocy. Plakat zawiera dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.