Przemoc rówieśnicza to jedna z najczęstszych form krzywdzenia dzieci i młodzieży. Doświadcza jej średnio co drugie dziecko. Plakat profilaktyczny skierowany do rodziców zwraca uwagę na to, jak rozpoznać symptomy wskazujące na fakt, iż dziecko może doznawać przemocy w szkole oraz jak w takiej sytuacji zareagować. Ponadto zawiera dane kontaktowe do instytucji zapewniających pomoc i wsparcie w tym zakresie.
Plakat: Przemoc Rówieśnicza Rodzice
7,00 zł
Przemoc rówieśnicza to jedna z najczęstszych form krzywdzenia dzieci i młodzieży. Doświadcza jej średnio co drugie dziecko. Plakat profilaktyczny skierowany do rodziców zwraca uwagę na to, jak rozpoznać symptomy wskazujące na fakt, iż dziecko może doznawać przemocy w szkole oraz jak w takiej sytuacji zareagować. Ponadto zawiera dane kontaktowe do instytucji zapewniających pomoc i wsparcie w tym zakresie.
916 w magazynie
Podobne produkty
Plakaty: Samobójstwo (Pedagodzy)
Pedagodzy, nauczyciele i rodzice spędzając wiele czasu z dziećmi i młodzieżą często są pierwszymi osobami, które zauważają zmiany w zachowaniu ucznia. W związku z tym na nich spoczywa odpowiedzialność podjęcia działań mających na celu poprawę stanu dziecka. Nadrzędnym celem plakatu kierowanego do pracowników oświaty i rodziców jest zwrócenie uwagi na to, że choć samobójstwo może trwać kilka sekund proces samobójczy może trwać kilka lat i wymaga reakcji od pierwszych sygnałów zagrożenia. Plakat zawiera dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.
Broszura: Samobójstwo (Pedagodzy)
Broszura kierowana jest do pedagogów, nauczycieli i rodziców dzieci i młodzieży. Jej głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na fakt, że samobójstwo jest końcowym efektem procesu samobójczego, w związku z czym reagować należy widząc pierwsze niepokojące objawy. Broszura przedstawia globalną i krajową skalę problemu wśród ludzi młodych, ukazuje wewnętrzne
i zewnętrzne czynniki ryzyka oraz sygnały zagrożenia. W broszurze znaleźć można konkretne działania i reakcję na niepokojące oznaki oraz dane kontaktowe do specjalistycznych placówek pomocowych.
Broszura: Cyberprzemoc
Broszura: Hazard dostrzegaj rozmawiaj (Rodzice)
Broszura jest kierowana do rodziców i opiekunów, jej nadrzędnym celem jest profilaktyka uzależnienia od gier hazardowych. Odbiorcy dostają informacje z konkretnymi działaniami mającymi na celu profilaktykę uzależnienia od gier hazardowych i obserwacji sygnałów ostrzegawczych. Prezentuje fakty i mity na temat gier hazardowych oraz informacje na temat miejsc, gdzie można uzyskać wsparcie w sytuacji kryzysowej.
Plakat: Depresja (Dorośli)
Plakat skierowany do rodziców i dorosłych mieszkańców, który informuje czym jest depresja. Dzięki plakacie odbiorcy dowiedzą się jaka jest skala zachorowań na depresję zarówno w Polsce, jak i na świecie. Odbiorcy po zapoznaniu się z treścią plakatu dowiedzą się także, gdzie szukać pomocy, zarówno dla siebie, jak i dla swojego dziecka.
Broszura: Depresja Seniorzy
Depresja - Zachodzące w społeczeństwie zmiany oraz negatywne zdarzenia odbijają swoje piętno na wszystkich osobach, w tym seniorach. Jak wskazują badania, nawet co trzecia osoba starsza może cierpieć na depresję, dlatego odpowiednie wspieranie ich stanowi szczególnie ważne zadanie dla lokalnych samorządów. Dzięki broszurze skierowanej do osób starszych, odbiorcy dowiedzą się czym jest depresja, czym objawia się wśród osób w wieku senioralnym, a także poznają sposoby i podmioty świadczące wsparcie w tej trudnej sytuacji. Informacje ujęte w broszurze stanowić będą szczególne źródło wiedzy również dla osób pracujących z oraz na rzecz osób starszych.
Plakat: Alkohol Wybierz Życie (Pedagodzy)
Broszura: Bezpieczny Kierowca – profilaktyka prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu
Broszura skierowana do osób dorosłych, przestrzega przed nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, w związku z kierowaniem pojazdami po spożyciu alkoholu lub substancji podobnie działających. Materiał profilaktyczny poza obowiązującymi konsekwencjami prawnymi wynikającymi
z nieprzestrzegania przepisów, zawiera rzetelne informacje i statystyki dotyczące wpływu substancji psychoaktywnych na użytkowników dróg, a także w wiarygodny sposób podważa mity dotyczące manipulowania wynikami testu alkomatem.